Jak zrobić wianki

Współcześnie panuje moda na rękodzieło. Jednym z popularnych pomysłów na robótki ręczne są między innymi różnego rodzaju ozdoby do włosów. Doskonałym przykładem tego rodzaju ozdób mogą być oczywiście wianki. Te kwieciste ozdoby do włosów wracają szczególnie często w okresie wiosennym i letnim. W końcu to najlepszy czas na wykonanie ich z żywych kwiatów, jednak warto pamiętać, że te długowieczne wianki również mogą zachwycać pięknem i cieszyć się sporą popularnością. Jednak wiele osób zadaje sobie pytanie jak zrobić wianki? Odpowiedz na to pytanie jest dosyć prosta jednak zależy czy akurat marzymy o wianku z naturalnych kwiatów czy też decydujemy się na sztuczne albo papierowe.

Jeśli chodzi o ozdoby wykonane z żywych kwiatów, to najlepiej wybierać te rośliny o miękkich łodygach. Wówczas w kilka sekund możemy rozpocząć nasz wianek przyglądając główki kwiatów poniżej siebie i obwiniając pęczek roślin łodyżka następnej. W ten sposób Juz w kilka sekund możemy uzyskać całkiem spory wianuszek , który dodatkowo będzie gęsty i mocny. Oczywiście jeśli już nabierzemy wprawy , to nasz splot możemy modyfikować zgodnie z naszymi potrzebami. Jednak na początku warto ćwiczyć jak najsilniejszy splot, by nasze wianki były solidne.

Oczywiście wianki możemy również robić z sztucznych kwiatów, czy z takich pakietowych, które możemy wykonać samodzielnie. Tutaj jednak lepiej jest wykonywać je na cienkiej taśmie utwierdzając kwiaty w wygodny dla nas sposób. Można tutaj pomyśleć zarówno o ich przyszyciu, jak i przymocowaniu za pomocą kleju na ciepło. Jeśli odpowiednio dobierzemy nasze elementy to również w kilka minut możemy uzyskać całkiem spory wianek. Pamiętajmy jednak, że przytwierdzone w ten sposób kwiaty trudno będzie przesuwać na taśmie, więc lepiej jest od razu wykonać to zgodnie z naszym projektem dokładnie odmierzając odpowiednie odległości.
Jak widać, wykonanie wianków to banalna praca jeśli tylko nabierzemy już odpowiedniej wprawy. Wówczas w kilka minut możemy samodzielnie wykonać piękną ozdobę.