Czy warto zdecydować się na zakup masażera?

Nikt nie wątpi, że regularny masaż potrafi pobudzić krążenie , pomaga pozbyć się cellulitu, zwalcza bóle głowy oraz mięśni i kości. Od zawsze masaż kojarzony był z profesjonalnymi gabinetami, gdzie wizyty są kosztowne i wykładają nakładu czasu. Tymczasem na rynku obecnie mamy różnorodny wybór gadżetów, które wspomogą nas w uzyskaniu efektów porównywalnych do masażu w gabinecie. Dodatkowo gadżety takie zapewniają nam możliwość wykonania masażu w zaciszu domowym, w dowolnej chwili.

Jak dzielimy masażery?

Obecnie dostępne masażery możemy podzielić na ręczne oraz elektryczne. Do zalet masażerów trzeba zaliczyć niską cenę, możliwość zabrania np. w podróż czy dostępność w sklepach. Natomiast wadą jest uciążliwość samodzielnego niemal wykonania masażu, co wymaga wysiłku. W przypadku masażerów elektrycznych (sieciowych, akumulatorowych lub na baterię) masaż wykonuje się samodzielnie, z naszym niewielkim udziałem. Użytkownik ma wybór mocy i typu masażu. Wadami takich gadżetów jest na pewno wyższa cena oraz brak możliwości zabrania w podróż. Masażery dzielone są również ze względu na ich miejsce przeznaczenia na gadżety do: twarzy, głowy, pleców, stóp, modelujące sylwetkę. Na pewno regularny masaż poprawia nasze zdrowie i samopoczucie.

Czy warto kupić masażer?

Dzięki masażowi możemy odprężyć się w każdej chwili. Nie jest konieczne szukanie gabinetu fizjoterapii, gdy chcemy ulżyć obolałym mięśniom czy odegnać ból głowy i poprawić samopoczucie. W domu możemy masować się z użyciem dowolnie, pachnących olejków, co pozytywnie wpływa na nastrój. Odpowiedni masaż głowy jest w stanie pobudzić porost włosów, a masaż stóp zniwelować obrzęki czy inne kłopoty.

Jaki masażer wybrać?

Chcąc zakupić masażer należy najpierw zdecydować, do czego ma on służyć (relaks czy poprawa zdrowia). Kolejnym czynnikiem jest jak bardzo chcemy się zmęczyć w trakcie masażu, a ostatnim wyborem jest, do jakiej partii ciała konkretnie ma służyć. Oczywiście istotna jest cena, która wskazuje też, które gadżety zdecydowanie dłużej posłużą właścicielowi i spełnią się we wskazanej roli. Masażery możemy stosować także przed lub po treningu, w celu rozciągnięcia mięśni i przyśpieszenia regeneracji po wykonanym treningu. Gadżety są również w stanie pomóc w rehabilitacji poprzez oddziaływanie na bóle kręgosłupa, szyjnego, lędźwiowego, odcinka piersiowego. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy kupili kilka masażerów z przeznaczeniem do różnych części ciała. O funkcjonalności kupowanego gadżetu świadczą np. wymienne nakładki. Niektóre masażery nie tylko dbają o samopoczucie, zdrowie, ale także wspomagają zabiegi pielęgnacyjne jak np. masażer do twarzy. Przy stosowaniu zakupionych urządzeń sprawdzi się przede wszystkim regularność wykonywanych zabiegów. Urządzenie masujące do twarzy ma zdolność poprawy kondycji skóry, krążenie krwi oraz limfy, zmniejszenia widoczności zmarszczek, wygładza, napina i uelastycznia skórę, zmniejsza pory, usuwa martwy naskórek czy nawet regeneruje włókna kolagenowe oraz poprawia kształt i owal twarzy.