Jak nakładać puder translucentny zachowując umiar i proporcje? 

W makijażu istnieje wiele produktów, które służą do uzyskania perfekcyjnego i długotrwałego wyglądu, a podstawowym produktem w procesie makijażu jest puder translucentny. Ten wspaniały produkt już dawno stał się nieodzownym elementem procesu makijażu. Ponieważ zapewnia on różne korzyści, co zostało udowodnione nawet przez gwiazdy telewizji, filmu i fotografii. Jednak produkt ten należy nakładać prawidłowo, aby uniknąć błędów w makijażu i nadać mu perfekcyjny wygląd. Podobnie, puder translucentny nakłada się za pomocą pędzla lub gąbki do makijażu — wszystko zależy od zastosowanej techniki.

Najlepsze sposoby na zastosowanie pudrów translucentnych w makijażu.

Generalnie zastosowanie pudru translucentnego zależy od techniki, którą chcesz zastosować, a obecnie dostępnych jest wiele rozwiązań. Jednak najlepszym sposobem nakładania tego produktu jest pędzel, ponieważ miękkie włosie pędzla pozwala na łatwiejsze rozprowadzenie produktu, dzięki czemu nie staje się on zbyt gęsty. W dzisiejszych czasach mniej znaczy więcej, dlatego w najnowszych trendach w makijażu używa się bardzo małej ilości produktów, aby uzyskać bardziej naturalny wygląd bez wielu warstw makijażu. Innym sposobem nakładania tego produktu jest użycie gąbeczki do makijażu, która pomaga umieścić puder translucentny w miejscach, które mają być podkreślone i rozświetlone.

Dlaczego warto stosować puder translucentny podczas nakładania makijażu? Poznaj te informacje

W dzisiejszych czasach puder translucentny stał się niezastąpiony podczas wykonywania makijażu i jest ulubionym kosmetykiem wielu wizażystów. Dzieje się tak dlatego, że ten wspaniały puder pozwala uzyskać efekt aksamitnej skóry i bardzo nieskazitelnego makijażu. Pamiętaj, że istnieje szeroka gama pudrów sypkich i że różnią się one znacznie od pudrów prasowanych. Ponadto istnieją inne powody, dla których warto stosować ten wspaniały produkt, a są one następujące.

Efekt matujący.

Dzięki pudrowi translucentnemu można uzyskać efekt matujący, a to dlatego, że absorbuje on całą wilgoć i olejki znajdujące się na skórze. Dzięki temu idealnie nadaje się również do eliminowania połysku, który jest obecny na skórze, a którego nie lubimy.

Aksamitne wykończenie.

Puder translucentny pozwala uzyskać aksamitne wykończenie, ponieważ po nałożeniu sprawia, że skóra staje się miękka, a po dotknięciu jej odczuwamy aksamitny efekt.

Utrwala makijaż.

Wszechstronność pudru translucentnego zaskakuje nas, a to dlatego, że oferuje on wiele korzystnych opcji. Jedną z tych opcji jest to, że w niesamowity sposób utrwala makijaż, dzięki czemu utrzymuje się on znacznie dłużej.

Ujednolica koloryt.

Oprócz utrwalenia makijażu, zmatowienia itp. ujednolica koloryt skóry, to znaczy, że kiedy używamy go po nałożeniu podkładu, aby go uszczelnić, sprawia, że kolor podkładu ujednolica się z kolorem skóry.

Na które partie twarzy zaleca się nakładanie pudru?

Puder rozświetlający stosuje się zazwyczaj na ściśle określonych obszarach twarzy, takich jak strefa T, czyli czoło, nos i broda. Dzieje się tak dlatego, że w tych miejscach występuje najwięcej nadmiernego połysku i oleju, dlatego puder zapewnia efekt matujący. Obszary zastosowania różnią się jednak w zależności od techniki makijażu i jego kolejności.

Jak w pełni wykorzystać możliwości pudrów translucentnych?

Puder translucentny można wykorzystać na wiele sposobów, ponieważ jest on bardzo uniwersalny i można go używać do wielu rzeczy, o których być może nie pomyślałabyś. Oto kilka sposobów na maksymalne wykorzystanie możliwości pudru translucentnego.

  1. Makijaż uszczelniający.
  2. Szybki retusz makijażu.
  3. Matowienie twarzy.
  4. Dla zmęczonych oczu.
  5. Tłuste powieki.
  6. Korekta eyelinera.
  7. Korekta szminki.
  8. Pogrubienie rzęs.

Wskazówki dotyczące nakładania pudrów translucentnych bez ich marnowania.

Musimy być ostrożni przy nakładaniu pudru translucentnego, ponieważ jest on jednym z najważniejszych produktów do makijażu w naszej rutynie. Chodzi też o to, aby nie marnować ich niepotrzebnie i być bardzo ostrożnym, aby ich nie zmarnować.

Wsyp proszek do pokrywy.

Najlepiej jest, gdy za każdym razem, gdy zamierzasz użyć pudru translucentnego, który zazwyczaj jest pudrem sypkim, wsypać go do pokrywki. Innymi słowy, wsyp tyle proszku, ile potrzebujesz, do pokrywki samego produktu, aby go nie zmarnować.

Nakładaj  puder z powieki za pomocą pędzla.

Po przelaniu produktu do pokrywki można go stamtąd użyć do nałożenia na twarz za pomocą pędzla, aby nie zmarnować produktu, ponieważ w razie jego pozostałości można go przelać z powrotem do pojemnika.

Unikaj nakładania pudrów półprzezroczystych na dłonie.

Wykonując makijaż i nakładając go innym osobom, musimy wziąć pod uwagę coś bardzo ważnego, a mianowicie higienę, ponieważ jest to jedna z najważniejszych rzeczy. Z tego powodu nie wolno nakładać pudru półprzezroczystego na dłonie, ponieważ może on zostać zanieczyszczony bakteriami i uszkodzić skórę.