Jak uratować zgęstniały lakier do paznokci?

Wiele kobiet uwielbia stylizację paznokci, niezależnie od tego, czy wykonuje ją w domu, czy w salonie kosmetycznym. Ale co się dzieje, gdy nasze narzędzia zaczynają tracić ważność? Czy kiedykolwiek zmagałaś się z lakierem do paznokci, który za bardzo stwardniał lub zgęstniał i nie możesz go już używać? Jeśli chcesz odzyskać swój lakier do paznokci i ponownie pokazać ten kolor przedstawiamy Ci nowe techniki odnawiania lakieru do paznokci.

Dlaczego zagęszczony lakier do paznokci traci swoją konsystencję?

Chociaż wszyscy chcielibyśmy używać lakieru do paznokci aż do jego całkowitego zużycia, prawda jest taka, że nie zawsze możemy to zrobić. Zwłaszcza że w zależności od sposobu użycia bardzo szybko gęstnieją i wysychają. I nie, wbrew temu, co sądzi wiele osób, jeśli utrzymasz lakier na paznokciach przez dłuższy czas, nie wyschnie on samoistnie.
Lakier do paznokci, bez względu na to, czy jest przeterminowany, czy nie, wysycha pod wpływem powietrza i wysokich lub niskich temperatur, gdy otwierasz go, aby go nałożyć. Oznacza to, że im częściej używasz lakieru, tym bardziej jest on podatny na szybkie wysychanie.
Należy pamiętać, że jest to bardzo delikatny pigment, który zaczyna wysychać natychmiast po pierwszym kontakcie z warunkami atmosferycznymi. Dlatego należy ostrożnie obchodzić się ze wszystkimi szkliwami, aby przedłużyć ich żywotność.

Czy można odnowić zgęstniały lakier do paznokci po upływie jego ważności?

Teraz nie wszystko jest stracone, gdy ulubiony lakier do paznokci wysycha lub gęstnieje. Ponieważ istnieje wiele sposobów na odnowienie go i sprawienie, że będzie funkcjonalny i prawie jak nowy — i możesz to zrobić w domu! Można go odświeżyć nawet po wygaśnięciu ich ważności. Chociaż zawsze warto sprawdzić termin przydatności do użycia i upewnić się, że lakier nie spowoduje niekorzystnej reakcji alergicznej na skórze po jego zastosowaniu. W przeciwnym razie zaleca się zaprzestanie jego stosowania, ale jeśli tak się nie stanie, można bez problemu przywrócić do życia przeterminowany zgrubiały lakier do paznokci.

Ile razy można odnawiać zgęstniały lakier do paznokci?

Nie wszystko trwa wiecznie, nawet nasze ulubione lakiery do paznokci. Nawet jeśli chcesz je ciągle przywracać, istnieją pewne ograniczenia. W zależności od tego, ile lakieru pozostało w butelce, można go odnowić maksymalnie trzy razy. Należy pamiętać, że proces uzupełniania ubytków ma na celu zmiękczenie szkliwa i uczynienie go bardziej płynnym i podatnym na formowanie, a zbyt częste uzupełnianie ubytków może spowodować utratę koloru lub nawet całkowite uszkodzenie i brak możliwości wyschnięcia. Z drugiej strony, jeśli lakier do paznokci jest ubogi w pigment, może być możliwe tylko jednokrotne odnowienie go.

Porady dotyczące odnawiania zgęstniałego lakieru do paznokci.

Zbierz niezbędne materiały.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby odnowić lakier do paznokci, jest wybór materiałów, które będą potrzebne do jego rozcieńczenia. Istnieje wiele opcji, które w zależności od potrzeb mogą dać podobne lub bardzo różne rezultaty.

Profesjonalny rozcieńczalnik.

Można znaleźć specjalne produkty do odnawiania lakieru do paznokci. Jeśli to możliwe, zaleca się stosowanie tego typu produktów, ponieważ zapewniają one trwałość i skuteczność renowacji. Można je znaleźć w ulubionym sklepie z artykułami do manicure lub kosmetykami.

Aceton.

Możesz użyć tego samego czystego lub zwykłego acetonu, którego używasz do usuwania półtrwałego lakieru do paznokci w domu — rezultat będzie taki sam. Pamiętaj jednak, aby nakładać lakier po kropli, aby nie przesadzić i nie doprowadzić do sytuacji, w której lakier stanie się tak rzadki, że nie będzie można go już używać.

Alkohol etylowy.

Jest to opcja awaryjna, ale równie skuteczna. Należy jednak zachować szczególną ostrożność podczas pracy z tego typu produktami, ponieważ są one wysoce łatwopalne.

Sporządzanie mieszanki.

Procedura dla każdego z powyższych produktów będzie zawsze taka sama. Jest to bardzo proste, szybkie i można je wykonać w domu, nawet w nagłych wypadkach lub w ostatniej chwili. Wystarczy postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami.

  1. Warto, aby znajdowała się w miejscu, w którym nie ma silnych przeciągów. Najlepiej w zamkniętym pomieszczeniu z klimatyzacją. Zapobiega to dalszemu wysychaniu lakieru.
  2. Wybierz glazurę, którą chcesz odnowić, i miej pod ręką odpowiedni rozcieńczalnik. Jeśli jest to aceton, można go przetrzeć watą, jeśli jest to alkohol etylowy, zalecamy użycie strzykawki, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu z rękami.
  3. Otwórz pierwszy lakier do paznokci i za pomocą wacika lub strzykawki wlej trzy krople preparatu do buteleczki.
  4.  Teraz zamknij szczelnie lakier do paznokci i energicznie nim potrząśnij. Najlepiej potrząsać nim przez pięć minut, aby wszystkie produkty dobrze się połączyły.
  5. Następnie otwórz go i sprawdź konsystencję. Jeśli chcesz zmiękczyć nieco bardziej, możesz dodać więcej rozcieńczalnika na jedną kroplę, aż do uzyskania pożądanej konsystencji.

Jak utrzymać lakier do paznokci dłużej w idealnym stanie?

Chociaż odnowione lakiery do paznokci działają doskonale, przedłuża to ich żywotność tylko na krótki czas. Najlepiej jest dbać o nie od samego początku i zapobiegać ich stwardnieniu lub uszkodzeniu — można to zrobić, stosując się do poniższych wskazówek.

  1. Za każdym razem, gdy malujesz paznokcie, rób to w pomieszczeniu. Należy unikać wykonywania tych czynności w ogrodzie przy domu lub w miejscach otwartych, na zewnątrz lub przy wentylatorach znajdujących się tuż obok.
  2. Należy go  szczelnie zamknąć po użyciu. Upewnij się, że gwint jest w dobrym stanie.