Trądzik u dorosłych- 5 faktów

Kiedy wspominasz o trądziku, większość ludzi natychmiast myśli o nastolatkach z buzującymi hormonami, stojących przed lustrem w łazience, którzy odmawiają pójścia do szkoły z powodu pryszcza na czubku nosa.  Trądzik niekoniecznie taki jest.  Prawdą jest, że trądzik wydaje się być chorobą hormonalną, ale nie jest prawdą, że tylko nastolatki mogą go dostać.

Dorośli mężczyźni i kobiety mogą cierpieć na trądzik dorosłych w każdym wieku i często zdarza się, że ludzie w wieku 40 lat cierpią bardzo poważnie.  Trądzik dorosłych może być tak samo poważny jak trądzik nastolatków, powodując depresję i niepokój społeczny u osób w każdym wieku i ze wszystkich środowisk.

  1. Trądzik dorosłych jest o wiele bardziej rozpowszechniony, niż można sobie wyobrazić.  Oczekuje się, że 25% dorosłych mężczyzn i aż 50% dorosłych kobiet będzie cierpieć na trądzik dorosłych w pewnym momencie swojego dorosłego życia.  To naprawdę jest o wiele bardziej powszechne, niż prawdopodobnie sobie wyobrażasz i nie ma powodu, aby się tego wstydzić.
  2. Dokładne przyczyny trądziku dorosłych, tak samo jak trądziku u nastolatków, pozostają nieznane.  Z pewnością hormony odgrywają dużą rolę u osób w każdym wieku z trądzikiem, ale nikt nie zna dokładnej relacji.  Jednak ze względu na to podobieństwo leczenie i profilaktyka trądziku dorosłych są praktycznie identyczne jak w przypadku trądziku nastolatków i są łatwe w użyciu lub naśladowaniu.
  3. Trądzik, ogólnie rzecz biorąc, jest jednym z najczęstszych problemów medycznych na świecie i szacuje się, że 30% wszystkich wizyt u dermatologów będzie spowodowanych trądzikiem.  Jednakże, ponieważ świat patrzy na trądzik jako na problem nastolatków, nie zdają sobie sprawy z psychicznej udręki, z jaką mogą się zmagać dorośli cierpiący na tę chorobę.  Trądzik dorosłych może prowadzić do poważnej depresji i niepokoju społecznego, ponieważ dorośli mężczyźni i kobiety boją się wychodzić na zewnątrz.
  4. Szorowanie i szorowanie pryszczy nie pomoże.  Bardziej prawdopodobne jest otwarcie ran , które można łatwo zainfekować.  Będą one wyglądać o wiele gorzej niż jakiekolwiek pryszcze trądzikowe i mogą pozostawić dość widoczne blizny.  Oczyszczanie jest w porządku , ale należy unikać drapania lub skubania.
  5. Istnieje wiele naturalnych środków botanicznych na trądzik dorosłych, które warto rozważyć.  Udowodniono, że mniszek lekarski i łopian są pomocne, podobnie jak lawenda, korzeń szczawiu, kurkuma i liście truskawki.  Istnieje wiele innych naturalnych rozwiązań, które bardzo łatwo znaleźć, a jeszcze łatwiej wprowadzić do codziennego życia.