Czy warto urządzić spa we własnej łazience?

Każdy po długim i męczącym dniu pracy marzy tylko o relaksie i odpoczynku. Nie zawsze jest możliwość skorzystania ze usług np. spa przez weekend czy inny dzień wolny. Można jednak zorganizować własne spa w domu, które będzie dostępne przez cały tydzień, dla tych, którzy chcą zaznać odprężenia.

Czym jest spa?

Odnowa biologiczna w stylu spa to luksus i elegancja, które zapewniają ukojenie ciału i zmysłom. Do urządzenia domowej odnowy wystarczy dobrać właściwe meble i armaturę. Chcąc zaplanować odnowę warto w łazience wykorzystać naturalne materiały jak kamień, ceramika lub drewno. Do najskuteczniejszych sposobów na relaks zalicza się masaż. W domu, aby zapewnić sobie profesjonalny zabieg można zaopatrzyć się w wannę z hydromasażem. Hydromasaż zapewnia poprawę ukrwienia i ujędrnienie skóry. Można łazienkę wyposażyć dekoracyjne lampy. Dekoracje dopełnią żywe rośliny jak bluszcze, draceny czy zamiokulkasy. Dzięki odpowiednim ozdobom zapewnimy właściwy nastrój. Do pełnego zabiegu odnowy konieczne będą również kosmetyki jak np. kule musujące do kąpieli, maseczki na twarz i włosy i inne. Oprócz dbałości o zdrowie na zabiegach odnowy we własnej łazience skorzysta także uroda.

Jak powinien wyglądać zabieg Sanus Per Aquam?

Najpierw należy zadbać o kąpiel, jej temperaturę oraz dodatki mające wpływ na naszą skórę, zmysł powonienia i odprężenie (np. ciepła kąpiel z dodatkiem olejku różanego). Na wilgotną już skórę należy nałożyć peeling i wykonać delikatny masaż okrężnymi ruchami. Następny krok to nałożenie maseczki na oczyszczone ciało i włosy. Po wykonanym peelingu kąpieli trzeba wsmarować w ciało balsam, który pozwoli zachować skórę miękką i gładką, dobrze nawilżoną. Poszczególne zabiegi wykonujemy na kolejne fragmenty ciała (stopy, dłonie , włosy, twarz itd.). O urodę w ten sposób dbała już Kleopatra, która zażywała mlecznych kąpieli, którym zawdzięczała młodą i gładką skórę.
Domowa odnowa biologiczna to rewelacyjny pomysł na zadbanie o swoją urodę i rozpieszczenie zmysłów. Takie zabiegi gwarantują relaks nawet po ciężkim dniu pracy.

Czego unikać przy organizowaniu własnej odnowy w łazience?

Dla zapewnienia sobie najlepszych efektów po przeprowadzonych zabiegach warto unikać dość powszechnych błędów. Przede wszystkim należy zadbać o atmosferę i wyciszyć wszystkie urządzenia włączając przy okazji spokojną i relaksującą muzykę. Do tego wystarczy dołożyć kilka świec, czysty ręcznik czy ulubioną książkę. Następnym krokiem powinien być peeling, który jest bardzo istotny przy tego rodzaju zabiegach. Pozwala on pozbyć się martwego naskórka, przyśpiesza krążenie krwi i pobudza komórki skóry do odnowy. W trakcie wykonywania rytuałów pielęgnacyjnych nie można zapomnieć o włosach czy stopach. Do rytuałów pielęgnacyjnych warto włączyć szczotkowanie ciała na sucho, które przynosi takie korzyści jak wygładzenie skóry, zapobieganie wrastaniu włosów czy redukcja cellulitu. Odpowiednio spędzony czas w łazience, który poświęcimy na zabiegi pielęgnacyjne zapewni także mocny i zdrowy sen.